Contact | Hotels/Motels | Team Management

Show-Me State Games

June 20-22, 2014 July 18-20, 2014 July 25-27, 2014
SMSG 3v3 SoccerFest - June results
2013 SHOW-ME STATE GAMES
JUNE 3v3 SOCCERFEST

Under 6 - BRACKET
1st MAC United 6 - Adam Booth - Columbia
2nd Pumas - Brian Riley - St. Peters
3rd MAC United 5 - Adam Booth - Columbia
3rd MAC United 2 - Adam Booth - Columbia

Under 7 Boys - BRACKET
1st MAC United 2 - Adam Booth - Columbia
2nd COMO Avengers - Josh Lind - Columbia
3rd MAC United 1 - Adam Booth - Columbia

Under 8 Boys - BRACKET
1st JC Crew Assault - Josh Hamler - Jefferson City
2nd MAC United 1 - Adam Booth - Columbia
3rd JC Crew Attack - Josh Hamler - Jefferson City
3rd SWMO Sting - Wende Geitz - Springfield

Under 8 Girls - BRACKET
1st Kickers B - Jay Hebenheimer - Jefferson City
2nd Kickers A - Travis Massman - Jefferson City
3rd Eagles - Ryan Scheer - Ashland
3rd U8 NMFC Blue - David McLain - Kirksville

Under 9 Boys - BRACKET
1st MAC United 1 - Adam Booth - Columbia
2nd U9 Pride Academy Blue - Tom Jones - Fulton
3rd Capitals Green - Scott Harper - Jefferson City
3rd Academy Team 2 - Taylor Bell - Columbia

Under 9 Girls - BRACKET
1st Carrera White - Jeff Randolph - Jefferson City
2nd Carrera Purple - Jeff Randolph - Jefferson City
3rd Columbia Lignhtning - Mark Richardson - Columbia
3rd Columbia Pride U9 Girls - Kayla Goolsby - Columbia

Under 10 Boys - Division 1 - BRACKET
1st CSC Pride Academy 02/03 - Kayvon Ashrafzadeh - Columbia
2nd Jackson Hat Trick - Garrett Sparks - Jackson
3rd Thundercats - Will Bolinger - Columbia
3rd Sedalia Select Strikers - Jake Herrick

Under 10 Girls - BRACKET
1st Thunder - Kerri Morris - Jefferson City
2nd Carrera White - Jeff Randolph - Jefferson City 
3rd Carerra Purple - Jeff Randolph - Jefferson City

Under 11 Boys - BRACKET
1st CBFC Bears White - Patrick Fancher - Columbia
2nd MAC United 2 - Adam Booth - Columbia
3rd CSC 01/02 - Ivan Anzaldua - Columbia
3rd JC Soccer Crew Red - John Conrad - Jefferson City

Under 11 Girls - BRACKET
1st MAC United - Adam Booth - Columbia
2nd Yellow Jackets - Frank Cunningham - Columbia
3rd Orange Crush - Glenda Kaiser - Jefferson City

Under 12 Boys - BRACKET
1st Missouri United - West/Gonzalez - Columbia
2nd JC Soccer Crew - Mastt McGrail - Jefferson City
3rd U12 NMFC Black - Manny Tovar - Kirksville

Under 12 Girls - BRACKET
1st Panthers - Cynthia Campbell - Jefferson City
2nd MAC United - Adam Booth - Columbia
3rd BSA Ravens U12G #2 - Tim Nieuwenhuizen - Boonville

Under 13 Boys - BRACKET
1st JC Dynamo Crew - John Gerke - Jefferson City
2nd JC Sporting Crew - Josh Hamler - Jefferson City
3rd COMO United - Dan Stockman - Columbia
3rd Moberly Storm - David Goring - Moberly

Under 13 Girls - BRACKET
1st Carrera - Gary Cain - Columbia
2nd BSA Ravens U13G - Jimi Barbarotta - Boonville
3rd MAC United 2 - Adam Booth

Under 14 Boys - BRACKET
1st The Mooses - Johnny Klein - Columbia
2nd UnReal Madrid - Pan Palipatana - Columbia
3rd Classy since '98 - Carson Raetz - Columbia

Under 14 Girls - BRACKET
1st CLAMS - Deanne Fisher - Jefferson City
2nd BSA Ravens U14G - Stacy Wessing
3rd Hurricanes - Stan Porter - Waynesville

Under 15/16 Boys - BRACKET
1st Sedalia FC - Daniel Franco - Marshall
2nd MAC United 2 - Adam Booth - Columbia
3rd MAC United 1 - Adam Booth - Columbia
3rd Missouri Mavericks - Heath Immel - Wooldridge

Under 15/16 Girls - BRACKET
1st BSA Ravens U15G - Jim Barbarotta - Boonville
2nd The Dark Side - Caleb Wilfong - Columbia
3rd Smithton Tigers - Eddie Franke - Sedalia

Under 17/18 Boys - BRACKET
1st McCarney - Thoams McCarney - Columbia
2nd Multiple - Kovarik - Columbia
3rd Moose - Eli Sherman - Columbia

Under 17/18 Girls - BRACKET
1st Kirksville Fury - Dan Holte - Kirksville
2nd Bumby - Sarah Levin - Columbia
3rd French Toast - Anna Fink - Fulton

Adult Men - BRACKET
1st Real Ale Madrid - Jervis Atagana - Columbia
2nd STL Ambush - Nick Ostredker
3rd SoBoCo - Jacob Himmelberg - Hartsburg
3rd Street Sharks - Adam M Schmid - Columbia